Publikováno Napsat komentář

Jak rozeznat originální kabelky od padělků

Nákup originální luxusní kabelky má mnoho nástrah, kterým je potřeba se vyhnout, aby vám nakonec neskončil v ruce padělek. Padělky známých značek kabelek zaplavily trh, přičemž se neustále zdokonalují a pouhým okem jsou od originálu takřka k nerozeznání. Ale při nákupu tak drahého zboží nám při výběru samozřejmě oči stačit nemusí, můžeme si kabelku pořádně prohlédnout, díky čemuž dokážeme i celkem jednoduše odhalit, zda je kabelka originál nebo padělek.

Vždy nakupovat na prověřeném místě

Padělek originální kabelky lze sehnat na různých tržištích ať už u nás, nebo v zahraničí. Právě to jsou místa, kde se nesmíte pro originální kabelky vydávat, jelikož s jednoznačnou určitostí tam o originály ani nezavadili. První rada pro nákup originálních kabelek je tedy zřejmá, vždy kupovat u prověřených prodejců, u kterých máte jistotu, že neodejdete s padělkem. V našem katalogu najdete kabelky pouze od prověřených prodejců.

Zpracování je základ

Pokud však stále váháte, zda jste navštívili správný obchod s originálním zbožím, můžete se dát do zkoumání samotné kabelky. Na zpracování si potrpí každý výrobce, originální kabelky Michael Kors dokonce procházejí několikerým podrobným zkoumáním, než jsou uvedeny do prodeje. U každé takto drahé kabelky je preciznost zpracování na prvním místě. Proto pokud uvidíte někde čouhat nitku nebo jinou nedokonalost, můžete pojmout podezření.

Pokud jste stále v nejistotě, dalším prvkem pro kontrolu jsou pozlacené části jako sponky, knoflíky nebo zipy. U padělků se vám může podařit pouhým nehtem narušit nabarvení těchto částí, z čehož je ihned patrné, že se rozhodně nejedná o originál. Často lze poznat padělek také podle nápisů na knoflících. Například originální kabelky Luis Vuitton jsou známy svými těžko napodobitelnými knoflíky, které obsahují vyrytý název značky.

Zipy na originální kabelce
Zipy na originálních kabelkách vždy fungují bez jakéhokoliv zasekávání

Logo je jen jedno

A právě název značky je to, kde padělatelé dělají největší chyby. Některé padělky jsou natolik troufalé, že dokonce zamění jednotlivá písmena. Ty zdařilejší si už však na správně napsanou značku dávají pozor, avšak ne vždy vyberou správný typ písma. Každá značka má své typické písmo, které se nedaří vždy úplně napodobit, a právě tak můžete odhalit padělek. Asi nejznámější jsou originální kabelky Prada, které mají netradičně vytvarovanou nožičku u písmene R.

Ve chvíli, kdy se rozhodnete kabelku objednat přes internet, je dalším prvkem pro možné rozeznání originálu od padělku příslušenství kabelky. Společnosti si dávají záležet také na příslušenství a třeba originální kabelky Guess jsou dodávány s originálním prachovým sáčkem, na kterém je uprostřed vytištěno logo Guess. Samozřejmě také krabice, ve které je kabelka zabalena musí splňovat přísná kritéria.

Ne vždy spolehlivý data code

Určitým prvkem, podle kterého lze určit originalitu luxusních kabelek je data code. To je údaj, který obsahuje informaci o původu daného zboží. Data code by měl obsahovat informaci kdy bylo zboží vyrobeno, případně také kde bylo vyrobeno. Výrobci luxusního zboží opatřují data codem nejen své kabelky, ale také další zboží, přičemž stejný data code může mít kabelka i třeba peněženka. I proto není data code úplně spolehlivým prvkem, jak rozeznat originální kabelky od padělků.

Jak poznat originální kabelky Prada

Pokud se podíváme přímo na jednotlivé luxusní výrobce kabelek, můžeme si všimnout určitých specifik, díky kterým můžeme rozeznat originální kabelky od padělků. Pro příklad u originálních kabelek Prada je nejdůležitějším prvkem logo. Jak jsme si již řekli, písmeno R ve slově Prada má specifický tvar. Dále je však nutné zkontrolovat také jeho dokonalou čitelnost, na čemž si značka Prada zakládá. Čili ať je logo jakkoliv malé, musí být logo vždy perfektně čitelné.

Prada
Písmeno R má v logu zančky Prada netradiční tvar

Dalším prvkem u originálních kabelek Prada, díky kterému lze poznat jejich originalitu, je zip. Zip musí fungovat naprosto bez problémů, nesmí se nikde sekat a je vždy zlatý nebo stříbrný. Ale to nejpodstatnější je jejich výrobce. Prada totiž využívá pouze zipy určitých značek. Těmi jsou Lampo, Ykk, Riri, Opti a Ipi. Jejich značka je uvedena na zipu, proto při podrobném zkoumání zaměřte svou pozornost i tam.

Jak poznat originální kabelky Louis Vuitton

Také originální kabelky Louis Vuitton mají své prvky, podle kterých můžeme rozeznat originál od padělku. Opět je to logo, ve kterým si musíte všímat jednotlivých písmen. Písmeno L má velice krátkou nožičku a je následováno písmenem O, které je opticky o dost větší než právě písmeno L. Dále mezi písmeny T je velice malá mezera, ale opravdu je tam, i když se na první pohled jeví, že se téčka dotýkají.

Louis Vuitton
Logo LV je na zadní straně kabelky Louis Vuitton vzhůru nohama

Dále je potřeba u originálních kabelek Louis Vuitton věnovat pozornost jednotlivým prvkům na vzoru kabelky. Louis Vuitton používá jeden dlouhý pruh kůže na své kabelky, proto z jedné strany je logo LV správně, zatímco zezadu kabelky je vzhůru nohama. Přesně tak to má být, a právě zde se chybuje u padělků nejčastěji, neboť se výrobci padělků snaží být až příliš dokonalí a neuvědomí si, že je logo vzhůru nohama.

Jak poznat originální kabelky Michael Kors

U originální kabelky Michael Kors je potřeba se nejvíce zaměřit na materiál. Jelikož Michael Kors používá výhradně kůži Saffiano, je originál dobře rozpoznatelný od padělku. Kůže Saffiano je telecí kůže s jasným mechanicky způsobeným kris – kros vzorem. Originální kabelka bude tedy na dotek strukturovaná a tuhá, zatímco padělek bude působit měkkým a ohebným dojmem.

Michael Kors
Originální kabelky Michael Kors jsou vyrobeny z telecí kůže Saffiano

Jak poznat originální kabelky Guess

Mezi dalšími často padělanými kabelkami jsou originální kabelky Guess. I ty však lze celkem spolehlivě rozpoznat, a to především díky jejich specialitě, kdy je visačka vždy umístěna uvnitř kabelky. Nikde tedy z venku nevisí, což se prodejcům padělků úplně nehodí, a tak visačky připínají běžně z venkovní strany.

Guess
Originální kabelky Guess mají vždy visačku uvnitř

Dvakrát měř, jednou řež

Při koupi originálních kabelek platí vždy pravidlo dvakrát měř, jednou řež. Neboť než nákup takto drahého zboží opravdu provedete, je potřeba si být naprosto jistý, že se jedná o originální kus. Základním prvkem každé originální luxusní kabelky je perfektní zpracování, od kterého se při bádání můžete odrazit. Můžete si být každopádně jistí, že u nás naleznete opravdu pouze originální kabelky různých módních značek vždy za skvělou cenu.

Napsat komentář