Publikováno Napsat komentář

Jak [správně] skladovat kabelky

Rádi nakupujete a pokud jde o kabelky, tak se neudržíte a nemáte je pak doma kde dávat? Nebo jste ten typ, který má pouze jednu či dvě kabelky, avšak velmi kvalitní? Ať už se poznáte v prvním nebo druhém případě, je potřeba vedle pravidelného čištění také kabelky správně skladovat. Důležité je i vytvořit si v uložení systém, každodenní vybírání si mezi nimi pak bude mnohem snazší.

Spousta z nás ukládá kabelky různými způsoby na rozličná místa, ne všechny způsoby a místa jsou však ideální. Nejlepší je myslet na způsob, jak budete ukládat své kabelky už při vybavování bytu, třeba výběrem vhodné skříně. Při pronájmu vybaveného bytu to ale není možné a je tedy potřeba improvizovat, například zakoupením boxů, organizéru nebo závěsných vychytávek.

Skříň nejlepší volbou na uskladnění

Pro dlouhou životnost kabelek je dobré zabránit jim od styku s prachem, vlhkostí a různými tekutinami. Kvůli všem nástrahám je skříň nejlepší volbou na uskladnění. Jestli chcete ukládat více kabelek blízko sebe, tak je vložte do textilního pytle. Igelitový pytel nedoporučujeme, mohl by se přilepit a poškodit tím materiál vašeho oblíbeného kousku. Bez pytlů ukládejte jednotlivé kabelky dále od sebe, aby nedošlo k vzájemnému promáčknutí, deformaci nebo k obarvení kabelek o sebe.

Boxy různých tvarů a podob

Různé boxy a krabice mohou být designovým řešením, pokud prostě nemáte ve své šatní skříni dostatek prostoru. Kabelky je možné i tak díky boxům chránit před prachem a někam je uklidit z dohledu. Je potřeba však vybírat krabice, které propustí nějaký vzduch dovnitř. Kabelky potřebují dýchat a uzavřený prostor by mohl podpořit zadržování vlhkosti.

Nejvhodnější je pořízení krabice kartonové a její uložení na suchém místě, třeba na zbytku místa ve skříni nebo pod postelí. Zakoupit lze krabice a boxy různých tvarů a vzhledu, můžete je tedy sladit se stylem vašeho bytu či domu. Krabice nejsou tak finančně náročné a je možné si s nimi vytvořit vlastní nábytek.

Boxy lze uložit na volné místo ve skříni

Zavěšování kabelek

Na internetu i v kamenných prodejnách lze sehnat různé druhy organizéru, ty lze zavěsit kupříkladu na dveře pokoje nebo dvířek od skříně. Zakoupit lze také obyčejné háčky, ty můžete využít, třeba pokud nemáte kabelek tolik a nechcete organizérem zahltit celou délku dveří.

Háček lze využít i na upevnění kabelky na stůl, čímž nebude tolik zasahovat do designu interiéru. Je možné upevnit několik háčků na zeď a vytvořit tak vlastní výstavu svých oblíbených kabelek a doplnit tím prostor. U zavěšování kabelek do otevřeného prostoru musíte myslet na pravidelné čištění od prachu a na možnost napínání rukojeti a kůže. Kabelky tedy doporučujeme občas ukládat jiným způsobem než zavěšením.

Kabelka potřebuje správné místo na odpočinek

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, bude to mnohem lepší než nechat kabelku ležet na zemi. Kabelka odložená na zemi je velmi náchylná k poškození materiálu, deformaci tvaru nebo ke znečištění. Mnohdy denně musí snášet venkovní vlivy a často necitlivé zacházení. Vědět, jak správně skladovat kabelky je tedy vděkem za elegantní doplnění oděvu.

Napsat komentář